کوتاه از زندگینامه سیروس پاک فطرت ؛ چهره ای مردمی و نام آشنا برای مردم فهیم شیراز :

سیروس پاک فطرت در سال ۱۳۴۳ در شهر شیراز متولد شد،وی دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه (شهید ابوذر منفرد) و دبیرستان را در کمال الملک (خ وصال شیراز) سپری نمود.

پاک فطرت همزمان با شروع جنگ تحمیلی به مدت شش ماه به صورت داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل حضور یافته و پس از آن نیز دوران مقدس سربازی خود را در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس سپری نمود.

ایشان تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در  رشته حقوق قضایی ادامه داده و پس از آن نیز در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد.

سیروس پاک فطرت پس از دوران جنگ تحمیلی در نهاد مقدس نهضت سواد آموزی آغاز به کار کرد و تا مرحله مدیر کل نهضت سواد آموزی استان فارس قبول مسئولیت نمود.

در سال ۱۳۸۲ با رأی اعتماد مردم شیراز به مدت چهار سال در دور دوم شورای اسلامی شهرکلان شیراز به عنوان سخنگو و عضو فعال شورا به مردم خدمت کرد.

با پایان دوره دوم شورای اسلامی شهر شیراز،  به دعوت استاندار وقت به عنوان معاون مدیر کل اجتماعی و انتخابات  استانداری فارس مشغول خدمت شد و سپس با توجه به شرایط خاص منطقه ، سکاندار فرمانداری شهرستان اقلید شد و به مدت چهار سال در این شهرستان خدمت کرد .

علی رغم درخواست مردم شهرستان اقلید مبنی بر ادامه خدمت ایشان پس از گذشت چهار سال ، سیروس پاک فطرت به زداگاهش بازگشته  و در  شهرداری کلان شهر شیراز در پست (مدیرکل حوزه شهرداری شیراز) خدمات برجسته ای از خود  برجا گذاشت.

علاقه مندی ایشان به ورزش و جوانان بر این شد تا  در سال ۱۳۹۰ در انتخابات هیات ورزش های همگانی استان فارس شرکت کرده و با پشتیبانی جوانان و ورزشکاران با رای قاطع مجمع به عنوان رئیس هیات ورزش های همگانی استان انتخاب شود.

از افتخارات این دوران می توان به ارتقا رتبه ورزش همگانی فارس و شیراز از جایگاه شانزدهم به رتبه نخست کشوری در سال ۹۴ اشاره کرد.

همچنین ایشان با حکم ریاست محترم فدراسیون ورزش های همگانی کشور بعنوان مشاور عالی فدراسیون منسوب شد.

پس از پایان دوره چهار ساله با رای مجمع انتخاباتی برای دومین بار پیاپی با قاطعیت آرا به عنوان رییس هیات ورزش های همگانی استان فارس انتخاب شد که هم اکنون در حال خدمت به جامعه بزرگ ورزش فارس می باشد.

همزمان با خدمت در شهرداری شیراز با توجه به تجارب و درتوصیه جمعی از فرهیختگان شهر، کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز شد که با رای قاطع شهروندان به عنوان تنها چهره خارج از لیست امید وارد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز شد.

از مسئولیت هایسیروس پاک فطرت  در شورای اسلامی شهر شیراز (دوره پنجم) می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. ناظر شورا در مناطق ۴، ۷ و ۱۱ شهرداری شیراز
۲. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی
‎۳. نماینده شورا در سازمان پسماند شهرداری شیراز
‎۴. نماینده شورا در کمیسیون تجدید نظر ماده ۱۰۰
‎۵. عضو کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت
۶. نماینده شورا در کمیسیون معاملات و ماده ۱۰۰ منطقه ۷ و ۱۱
‎۷. عضو کمیسیون یاوران شورا

روابط عمومی دفتر مردمی سیروس پاک فطرت